I liga: Jak poradzi sobie trzeci beniaminek? Możliwy remis
21.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32
kurs 3.25
I liga
GKS Jastrzębie - Wigry
X

W piątek w I lidze odbyły się trzy mecze, dwa z nich z udziałem beniaminków. Lepiej na starcie rozgrywek poradzili sobie piłkarze ŁKS Łódź, którzy pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0. Garbarnia Kraków przegrała natomiast ze Stalą Mielec 0:2. W sobotę sezon zainauguruje najlepsza drużyna poprzedniego sezonu drugiej ligi – GKS Jastrzębie.

GKS co prawda zgromadził tyle samo punktów co ŁKS – 65, ale miał lepszy bilans bezpośrednich starć. Odniósł najwięcej zwycięstw w lidze – 20, na własnym stadionie – 11 oraz na wyjeździe – 9. Wykazał się również największą skutecznością – 54 zdobyte bramki. Tworzony od kilku lat zespół, oparty jest przede wszystkim na wychowankach i piłkarzach z regionu.

Latem do zespołu dołączyło sześciu piłkarzy: Kamil Adamek (Bytovia Bytów), Dawid Gojny (ROW Rybnik), Patryk Skórecki (Błękitni Stargard), Maciej Spychała (Lech Poznań), Piotr Trąd (Unia Turza Śląska) i Adam Żak (Rozwój Katowice). W sparingach GKS wykazywał się regularnością, każdy z nich kończył się jednym golem. Zwycięstwo po 1:0 z Rozwojem Katowice, MKS Kluczbork i Garbarnią Kraków oraz porażka 0:1 z Rakowem Częstochowa. W klubie nikt nie składa żadnych deklaracji.

Wigry w poprzednim sezonie zajęły szóste miejsce, najwyższe w historii klubu. W tym będzie ciężko powtórzy ten wynik. Odeszło kilku podstawowych piłkarzy, a także trener Artur Skowronek, który przeszedł do Stali Mielec. Jego następcą został Kamil Socha. – Moim celem jest pogoń za marzeniami, a konkretnie walka o ekstraklasę. Cztery tygodnie przygotowań to mało na zgranie drużyny, ale zobaczymy co z tego będzie – stwierdził po przejęciu zespołu. W drużynie zaszły ogromne zmiany kadrowe, co może mieć wpływ na postawę drużyny z Podlasia w pierwszych kolejkach.

Obie drużyny w 2016 roku rywalizowały ze sobą w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Trzecioligowy wówczas GKS przegrał u siebie 1:2, a w Suwałkach padł remis 1:1. Wynik nierozstrzygnięty jest również prawdopodobny w ligowym spotkaniu tych drużyn (kurs 3.25). Nie spodziewamy się, by w tym spotkaniu padło wiele goli.  Poniżej 2.5 – 1.66. Możliwy jest wynik 1:1, stawka – 5. Początek spotkania, godzina 20.30.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO