Lucien Favre może objąć zespół z LaLiga
28.05.2020

Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Luciena Favre’a w Borussii. Czarę goryczy przelała porażka BVB z Bayernem w meczu na szczycie. Według niemieckich mediów, Szwajcar wkrótce pożegna się z ławką trenerską ekipy z Dortmundu. Na brak ofert 62-latek najprawdopodobniej nie będzie mógł narzekać.

Favre nie ma łatwego życia w Borussii. Niejednokrotnie spekulowano, iż szkoleniowiec zostanie zwolniony z Borussii. Ostatnie takie doniesienia pojawiały się pod koniec ubiegłego roku, gdy gracze BVB zanotowali kilka rozczarowujących spotkań.

Od nowego roku zespół z Dortmundu spisywał się jednak całkiem dobrze. Spory wpływ na pozytywne rezultaty miała zmiana formacji na trójkę obrońców. Do rywalizacji z Bayernem, Borussia podchodziła ze stratą czterech punktów. Tym samym, starcie z “Bawarczykami” było niezwykle istotne w kontekście mistrzostwa Niemiec.

Kluczowa porażka

Borussia przegrała spotkanie na własnym obiekcie 0-1 za sprawą gola Kimmicha. Rezultat tego meczu spowodował, iż przewaga Bayernu nad BVB wynosi już siedem oczek. Wydaje się zatem, że kwestia mistrzostwa jest przesądzona.

Po porażce media poświęciły sporo uwagi szkoleniowcowi Borussii. Według niemieckich dziennikarzy, Lucien Favre wkrótce pożegna się z BVB. Choć kontrakt trenera obowiązuje do czerwca przyszłego roku, to zarząd ekipy z Dortmundu może szybciej rozstać się ze Szwajcarem.

Oferta z Sevilli

Na brak propozycji Lucien Favre najprawdopodobniej nie będzie mógł narzekać. Jak informuje sportbuzzer.de, Sevilla chętnie zatrudni szkoleniowca w swoim zespole.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO