Liga Mistrzów. Finał zmieni gospodarza? To dobra wiadomość dla Realu Madryt
31.05.2020

Nadal nie mamy oficjalnych informacji w sprawie wznowienia Ligi Mistrzów. Mimo to pojawiają się doniesienia – poparte słowami Aleksandera Ceferina  – o powrocie rozgrywek w sierpniu. Do tego czasu pewne ustalenia mogą jednak ulec zmianie. W tym także miejsce rozegrania finału.

Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie?

Zgodnie z informacjami „New York Times”, decydujące spotkanie nie odbędzie się w Stambule. UEFA w najbliższym czasie ma przeprowadzić kolejne rozmowy z tureckimi urzędnikami. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona po spotkaniu komitetu wykonawczego UEFA 17 czerwca. Wówczas mamy poznać także terminarz Champions League.

Dlaczego Turcy jednak wahają się w sprawie organizacji? Przede wszystkim powodem są finanse. Takie spotkanie bez udziału publiczności poniekąd traci dla nich sens. Według hiszpańskich doniesień medialnych tegoroczny finał Ligi Mistrzów może zostać rozegrany jednak w Lizbonie.

To byłaby dobra wiadomość między innymi dla Realu Madryt, który w 2014 roku świętował w tym mieście swoje zwycięstwo w europejskich pucharach.

Co z Gdańskiem?

Europejska federacja prowadzi nadal rozmowy na temat Ligi Europy. Póki co pozycja Gdańska pozostaje  niezagrożona. Możliwe jednak, że polskie miasto przyjmie nie tylko dwie, ale nieco więcej drużyn, ponieważ UEFA planuje zorganizowanie turnieju na miarę Final Four w siatkówce czy piłce ręcznej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO