Oficjalnie: Odion Ighalo zostaje w Manchesterze United!
01.06.2020

Potwierdziły się ostatnie doniesienia mediów. Odion Ighalo zostaje na dłużej w Manchesterze United. “Czerwone Diabły” ustaliły wypożyczenie zawodnika do końca stycznia 2021 roku. W porozumieniu nie ma najprawdopodobniej opcji wykupu.

Sprowadzenie nigeryjskiego napastnika było efektem nieciekawej sytuacji Manchesteru United w kontekście pozycji napastnika. Jak wiadomo, klub rozstał się latem z Romelu Lukaku. W trakcie rozgrywek na dłużej wypadł Marcus Rashford. W związku z tym, ekipa z Old Trafford poszukiwała krótkoterminowego rozwiązania.

Do klubu dołączył Odion Ighalo. 30-latek w siedmiu występach dla “Czerwonych Diabłów” zdobył cztery bramki oraz zaliczył jedną asystę. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i sympatycy zespołu byli zadowoleni z postawy piłkarza.

Odion Ighalo zostaje w Manchesterze United

Nic dziwnego, że Manchester United wynegocjował kolejne wypożyczenie zawodnika. W szczególności, że obecne warunki porozumienia oznaczały, iż Ighalo wróci do Chin na początku czerwca, nie dogrywając tym samym sezonu w Premier League.

Zasady ze styczniowej umowy nie są już aktualne. Jak poinformował klub za pośrednictwem swoich mediów, Odion Ighalo zostaje w Manchesterze United do końca stycznia 2021 roku.

Opcja wykupu

Według informacji Fabrizio Romano, “Czerwone Diabły” posiadają opcję wykupu Ighalo. Oznacza to, iż Nigeryjczyk może stanąć przed poważną decyzją pod koniec stycznia przyszłego roku. Shanghai Shenhua zamierza bowiem zaproponować zawodnikowi atrakcyjny, nowy kontrakt.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO