Zespoły Fortuna 1. Ligi są już po testach!
01.06.2020

We wtorek po dłuższej przerwie wracają rozgrywki Fortuna 1. Liga. W związku z zaleceniami, wszystkie drużyny musiały zostać poddane testom poprzedzającym 23. kolejkę. Wyniki badań ucieszą sympatyków.

W porównaniu z PKO BP Ekstraklasa, zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej wraca nieco później. We wtorek 2 czerwca piłkarze z Fortuna 1. Ligi pojawią się na murawie po raz pierwszy od marca.

Wszyscy zdrowi

W związku ze wznowieniem rozgrywek, Zespół Medyczny PZPN wykonał testy przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, a u osób, które miały wynik nieujemny, wykonano badania wymazu z dróg oddechowych.

Na podstawie badań, Zespół mógł potwierdzić, iż wszystkie osoby miały wyniki ujemne. Dlatego też, mecze 23. kolejki mogą odbyć się zgodnie z planem.

Walka o awans i utrzymanie

Po dwudziestu dwóch seriach gier, liderem jest Podbeskidzie, natomiast drugie miejsce ma Warta Poznań. Obie te ekipy przy aktualnych wynikach zameldowałyby się zatem w ekstraklasie. Z kolei z ligą pożegnaliby się zawodnicy Chojniczanki, piłkarze Wigier Suwałki oraz gracze Odry Opole.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO