Cracovia otrzymała zarzuty w sprawie korupcji!
02.06.2020

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie PZPN, Rzecznik Dyscyplinarny Adam Gilarski przedstawił Cracovii zarzuty korupcji w piłce nożnej. Sprawa dotyczy kilkunastu meczów w sezonie 2003/2004.

We wspominanych rozgrywkach, Cracovia rywalizowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Krakowa zajął ostatecznie trzecie miejsce w lidze, przystępując tym samym do barażów o ekstraklasę. Drużyna prowadzona wówczas przez Wojciecha Stawowego bez problemu poradziła sobie z Górnikiem Polkowice, wygrywając dwumecz 8-0.

Cracovia oskarżona o korupcję

Jak się okazuje, klub miał we wspomnianym sezonie dopuścić się korupcji. Zebrane w toku postępowania materiał dowodowy, który uzupełniony został w dniu 14 maja wyrokami karnymi dotyczącymi Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej Cracovii), a także Jacka P (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii), wskazuje na odpowiedzialność klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat.

Cracovii grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz grzywna finansowa.

Odpowiedź klubu

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski oczekuje na stanowisko klubu w całej sprawie i zapowiada złożenie wniosku dyscyplinarnego do Komisji Dyscyplinarnej PZPN w terminie do 15 czerwca 2020 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO