Mateusz Praszelik odejdzie z Legii do innego klubu ekstraklasy?

Mateusz Praszelik odejdzie z Legii podczas letniego okna transferowego? Piłkarz może trafić do innego klubu ekstraklasy.

Osiem występów w pierwszym zespole Legii

Reprezentant Polski U-20 trafił do akademii Legii w wieku 14. lat z Odry Wodzisław. Swój pierwszy mecz w pierwszej drużynie Legionistów Mateusz Praszelik zagrał jako 18-latek. Piłkarz wszedł w dogrywce meczu z Rakowem, który stołeczna drużyna przegrała 1:2. Od tamtej pory 19-latek zaliczył osiem występów w głównym zespole Legii, częściej bowiem występuje w rezerwach.

Koniec kontraktu Praszelika

Umowa Praszelika z Legią wygasa z końcem obecnego sezonu. Chociaż piłkarz ma w kontrakcie zapis o opcji przedłużenia go o rok, możliwe że już wkrótce zmieni otoczenie na zasadzie wolnego transferu.

Pogoń czy Górnik?

Jak poinformował Piotr Kamieniecki ze “sport.tvp.pl”, ofensywny pomocnik jest na celowniku dwóch klubów ekstraklasy. Mateusz Praszelik według doniesień może powędrować do Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze.

Wydaje się, że w obu zespołach piłkarz miałby większe szanse na regularną grę niż w Legii. W zespole “Wojskowych” piłkarz w tym sezonie spędził na boisku tylko 274 minuty.

Fot. YouTube/Legia Warszawa

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO