Finał Ligi Mistrzów w Niemczech? Pojawił się specjalny plan!
04.06.2020

Sporo zamieszania wywołały w ostatnim czasie doniesienia na temat finału Ligi Mistrzów. Według mediów, Stambuł zrezygnuje z roli gospodarza. Jak się okazuje, chętnych na przejęcie tego obowiązku nie brakuje. Gotowość ma zgłosić m.in. Frankfurt.

Jaki jest powód takiego obrotu spraw? Według “New York Times”, kluczowy aspekt odgrywa kwestia finansowa. Stambuł ma niechętnie spoglądać na organizację finałowego starcia przy pustych trybunach.

Lizbona i Frankfurt zgłaszają gotowość

W momencie, gdy pojawiła się informacja na temat niepewności w Stambule, gotowość do zorganizowania finału zgłosiła Lizbona. O całej sprawie wypowiedział się już nawet prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, który oznajmił, iż istnieje prawdopodobieństwo, że finałowe spotkanie odbędzie się w ich kraju.

O rolę gospodarza zamierza ubiegać się także Frankfurt. Co więcej, według informacji “Bilda”, niemieckie miasto jest w stanie przeprowadzić specjalny turniej, który wyłoniłby triumfatora. Gdyby UEFA przy takim scenariuszu zażądała czterech stadionów, Niemcy mogłyby zaproponować obiekty w Moguncji, Hoffenheim czy Darmstadt lub Wiesbaden.

Co z Polską?

W zaistniałej sytuacji o rolę organizatora finału mogłaby ubiegać się także Polska. Jak przyznał jednak Zbigniew Boniek w rozmowie z “Onetem”, nie jesteśmy zainteresowani tą sprawą – Nie ma w ogóle tematu finału Ligi Mistrzów w Polsce. Nawet jeśli by był, dlaczego mielibyśmy być tym zainteresowani? Ktokolwiek myśli, że granie przy pustych trybunach miałoby być atrakcyjne?

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO