Amp Futbol: EURO w Krakowie przełożone
04.06.2020

W lutym rozlosowano grupy EURO 2020 w ampfutbolu. Niestety, ze względu na obecną sytuację turniej stanął pod znakiem zapytania. Dziś poznaliśmy oficjalną decyzję w tej sprawie.

Amp Futbol EURO przełożone

Mistrzostwa zostały przeniesione konkretnie na 12-19 września. Amp Futbol Polska i EAFF (European Amputee Football Federation) w porozumieniu ze wszystkimi krajami uczestniczącymi w imprezie i miastem Kraków postanowiły o przeniesieniu zawodów dokładnie o 12 miesięcy. Miejsce turnieju nie ulegnie zmianie i zawodnicy zmierzą się w Krakowie. Zachowana zostanie formuła zawodów oraz skład rozlosowanych już grup.

Z komunikatu możemy wywnioskować, że organizatorzy do ostatnich chwil walczyli, aby impreza doszła do skutku. Ostatecznie nie udało się tego zrobić, ponieważ głównym celem Amp Futbol Polska i EAFF była organizacja EURO z kibicami.

– Mistrzostwami Europy w Krakowie chcieliśmy podziękować naszym kibicom za to, że są z nami i coraz liczniej nas wspierają. Do końca walczyliśmy o organizację tego turnieju w pierwotnym terminie i długo liczyliśmy, że będzie to możliwe. Sytuacja w wielu krajach jest jednak znacznie gorsza niż ta w Polsce i bardzo niepewna. Solidaryzujemy się ze wszystkimi drużynami, które mają wziąć udział w imprezie i oczywiście z biało-czerwonymi kibicami, dlatego przenosimy te mistrzostwa na przyszły rok – stwierdził Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Co bardzo ważne w kontekście organizacji, wszyscy partnerzy oraz sponsorzy nadal mają zamiar wesprzeć mistrzostwa.

Grupy

Podopieczni Marka Dragosza trafili do grupy A. Rywalami Polaków będzie reprezentacja Hiszpanii, Ukrainy oraz Szkocji.  

100PLN
bez ryzyka
GRAMGRUBO