Major League Soccer: Piłkarze podpisali porozumienie z władzami ligi

Major League Soccer coraz bliższa wznowienia rozgrywek. Według ustaleń “Washington Post”, piłkarze wszystkich zespołów niebawem wznowią ligę w Orlando.

Ogromne straty MLS

W środę amerykańska liga podpisała porozumienie z tamtejszym związkiem piłkarzy w sprawie wynagrodzeń i wznowienia sezonu. Władze MLS podjęły decyzję o cięciu 7,5% pensji każdego miesiąca do końca roku. Komisarz ligi, Don Garber stwierdził, że Major League Soccer w związku z pandemią mogła stracić nawet miliard dolarów.

Turniej w Orlando

Zespoły MLS wróciły do treningów już 6 maja. Data powrotu rozgrywek wówczas wciąż nie była ustalona. Według informacji “Washington Post”, kluby ligi amerykańskiej otrzymały zgodę na pobyt w Orlando. Właśnie w tym mieście mają odbyć się rozgrywki rozstrzygające o mistrzostwie USA. Pierwsze mecze po powrocie ligi odbędą się prawdopodobnie 24 czerwca.

Polacy wracają do gry

W MLS występuje obecnie pięciu Polaków – Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), Przemysław Tytoń (FC Cincinnati), Przemysław Frankowski (Chicago Fire)oraz dwaj piłkarze, którzy trafili do USA na początku roku – Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) i Adam Buksa (New England Revolution).

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO