Linetty odejdzie z Sampdorii? Klub szuka oszczędności
06.06.2020

Karol Linetty przed wstrzymaniem rozgrywek pełnił rolę jednego z ważniejszych graczy Sampdorii. Polak w kilku spotkaniach nosił nawet opaskę kapitana. Mimo to pojawiają się doniesienia, że reprezentant Polski może latem opuścić klub.

Linetty i Ramirez opuszczą klub?

Podczas następnego okienka transferowego Sampdoria będzie poszukiwała zastrzyku gotówki. Klub planuje zatem sprzedaż swoich kilku ważnych piłkarzy. Wśród nich znalazł się między innymi Karol Linetty i Gaston Ramirez.

Zgodnie z doniesieniami włoskich mediów, sprzedaż polskiego pomocnika jest nieunikniona. Jego umowa wygasa w 2021, a negocjacje w sprawie nowego zobowiązania utknęły w martwym punkcie i transfer wydaje się bardzo prawdopodobny.

Transfer do Fiorentiny?

Przeszło tydzień temu pojawiły się informacje, że 25-latek może trafić do Fiorentiny. W tym klubie z powodzeniem występuje Bartłomiej Drągowski, który jest podstawowym golkiperem drużyny i wczoraj potwierdził chęć pozostania w zespole na kolejny rok.

Z pewnością dla Karola nie byłby to duży krok do przodu. W tym sezonie Fiorentina zajmuje 13. miejsce w Serie A, podczas gdy Sampdoria plasuje się na 16. pozycji.