Zmiany w Stali Mielec. Klub ma nowego prezesa!

07.06.2020

Stal Mielec walczy podczas tego sezonu o awans do ekstraklasy. Klub z Podkarpacia zajmuje trzecie miejsce w pierwszej lidze i jest blisko rywalizacji o play-offy. Jak się okazuje, drużyna może zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej pod dowództwem już nowego prezesa klubu.

Wyparło prezesem klubu

Zarząd poinformował bowiem, że z dniem 5 czerwca rezygnację z funkcji prezesa po czterech latach pracy złożył Jacek Orłowski. Powodem złożenia rezygnacji są względy natury osobistej.

Funkcję prezesa przejął z kolei Bogusław Wyparło, który do tej pory pełnił rolę trenera bramkarzy. Co ciekawe, „Bodzio” będzie nadal pełnił obie role w klubie.

Były golkiper pracuje w Mielcu od 2015 roku. To także w tym mieście rozpoczynał oraz zakończył swoją piłkarską karierę. Łącznie na boiskach ekstraklasy rozegrał 359 spotkań dla takich ekip jak ŁKS Łódź, Legia Warszawa i RKS Radomsko.

Zanotować awans

Czy nowy prezes pomoże Stali osiągnąć sukces? Dwukrotny mistrz Polski po raz ostatni grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w 1996 roku. Od tamtego okresu nie udało im się wrócić do gry z najlepszymi.