Kluczowy tydzień Manchesteru City. Ważą się losy zespołu w Lidze Mistrzów!

08.06.2020

Przed mistrzem Anglii niezwykle ważne dni. W tym tygodniu Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu rozpatrzy odwołanie Manchesteru City w sprawie dwuletniego bana na grę w Lidze Mistrzów. W przypadku negatywnego werdyktu, konsekwencje dla „The Citizens” mogą być ogromne.

W połowie lutego specjalna komisja kontroli finansowej UEFA ukarała Manchester City dwuletnim banem na udział w LM, a także nałożyła grzywnę w wysokości 30 milionów euro. Był to efekt rzekomym naruszeń przepisów finansowego Fair Play w latach 2012-2016.

CAS rozpatruje apelacje

Zespół z Etihad Stadium od razu wydał komunikat, w którym zapowiedział apelację. Od początku tego tygodnia, Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu będzie wnikliwie analizował przypadek „The Citizens”, wysłuchując wszystkich argumentów, które klub ma na swoją obronę.

Odwołanie rozpatrzy trzech prawników CAS, którzy w trakcie specjalnych wideokonferencji podejmą decyzję. Werdykt w sprawie odwołania Manchesteru City możemy jednak poznać dopiero w sierpniu.

Poważne konsekwencje

Ewentualne odrzucenie odwołania może sprawić, iż „The Citizens” zmierzą się z ogromnymi konsekwencjami. Nie jest bowiem tajemnicą, że najważniejsi gracze zespołu, pokroju Kevina de Bruyne’a czy Raheema Sterlinga mogą zażądać transferu, jeżeli klub nie będzie uczestniczyć w prestiżowych rozgrywkach przez dwa lata.