Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Thiago Silvy!
08.06.2020

Nastąpią poważne zmiany w szeregach PSG. Dwóch piłkarzy, którzy w ostatnich latach stanowili o sile zespołu rozstaną się z klubem. Jednym z tych zawodników jest Edinson Cavani. Drugi gracz to Thiago Silva. Kapitan francuskiej ekipy ma opuścić Paryż po zakończonym sezonie.

Brazylijczyk był ważnym ogniwem PSG praktycznie od początku przygody z zespołem. Do Ligue 1 Silva trafił w 2012 roku z Milanu za kwotę 42 milionów euro. Pieniądze wydane na ten transfer okazały się bardzo dobrą inwestycją. Z biegiem czasu, Thiago stawał się coraz ważniejszym graczem w klubie, otrzymując w końcu opaskę kapitana.

Silva opuści PSG

Obecny sezon jest jednak ostatnią kampanią defensora w barwach PSG. Jak informują m.in. L’Equipie i RMC, dyrektor sportowy klubu poinformował Brazylijczyka, iż zarząd nie zaoferuje zawodnikowi nowej umowy.

Piłkarz podpisze tylko kontrakt do końca rozgrywek, by pomóc drużynie w Lidze Mistrzów. Po finiszu europejskich zmagań, Thiago opuści klub.

Kierunek Premier League?

Niewykluczone, że kolejnym przystankiem w karierze defensora będzie Premier League. Jak informowały włoskie źródła, Everton rozważał zakontraktowanie obrońcy. Warto pamiętać, że aktualnym szkoleniowcem zespołu z Liverpoolu jest Carlo Ancelotti, czyli były trener Silvy z PSG.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO