Kibice Piasta wrócą na stadion? PZPN zaakceptował wniosek klubu!
11.06.2020

Cały czas ważą się losy powrotu kibiców na stadiony polskich klubów. Jeszcze pod koniec maja nastroje w tym temacie były bardzo optymistyczne. Ostatnie statystyki w kontekście zachorowań sugerują, iż rozgrywanie spotkań z udziałem sympatyków może zostać opóźnione. Mimo to, Piast Gliwice otrzymał już zielone światło od PZPN. Wszystko leży teraz w rękach wojewody. 

Dokładnie 29 maja, premier Mateusz Morawiecki poinformował na specjalnej konferencji, iż kibice będą mogli wrócić na obiekty przy zachowaniu najważniejszych zasad. Główną z nich była oczywiście ograniczona liczba osób na stadionie. Trybuny mogą być zapełniane w 25%.

Wniosek Piasta rozpatrzony pozytywnie

Ostatnie dni upłynęły w Polsce pod znakiem zwiększonej liczby zachorowań. W związku z tym, rozpoczęła się dyskusja na temat tego, czy powrót kibiców jest bezpieczny. Sprawę komentował także m.in. Zbigniew Boniek.

Mimo wielu niepewności, wniosek Piasta Gliwice na organizacje spotkań z udziałem publiczności został pozytywnie rozpatrzony przez PZPN – poinformował rzecznik prasowy zespołu, Karol Młot. Tym samym, klub zrobił pierwszy, ważny krok w kierunku powrotu sympatyków na obiekt. Oczywiście mowa 25% pojemności stadionu.

Decyzja wojewody

Wszystko leży teraz w rękach wojewody, który musi wydać zgodę na rozgrywanie spotkań z sympatykami. Jeżeli organ administracji da zielone światło, to kibice wrócą na stadion Piasta Gliwice.