Teodorczyk odejdzie z Udinese. Polak ma na stole dwie oferty

12.06.2020

Łukasz Teodorczyk nie zaliczy swojej przygody z Udinese do udanych. Polak przez dwa sezony trafił zaledwie jednego gola w 25 spotkaniach i teraz ma zamiar opuścić klub. Zainteresowanie jego usługami wykazują dwa kluby.

Teodorczyk i nieudany transfer

Z pewnością transfer z Anderlechtu do Udinese nie wyszedł napastnikowi na dobre. Podczas obecnego sezonu „Teo” pojawił się w Serie A zaledwie siedem razy na boisku, ale nigdy w podstawowym składzie. 29-latek zwykle otrzymywał tylko kilka minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Po dwóch latach przyjdzie czas na zmiany. Portal „TuttoUdinese” sugeruje, że Łukasz może liczyć na dwie konkretne oferty – z Anderlechtu oraz Frosinone.

W Belgii Teodorczyk występował już przez dwa sezony. Wówczas podczas kampanii 2016/2017 potrafił zdobywać po 30 goli i łączono go z wieloma klubami – między innymi z Premier League. Kolejny o wiele słabszy rok ubarwiony dodatkowo kilkoma kontrowersjami sprawił, że snajper stracił na wartości i trafił do Włoch za 3,5 miliona euro.

Powrót do Serie A

Dość ciekawą opcją byłoby także Frosinone. Zespół prowadzony przez Alessandro Neste znajduje się obecnie na trzeciej pozycji w Serie B i ma wielkie szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.