Król strzelców ligi belgijskiej trafi do Premier League?
12.06.2020

Jednym z ciekawszych graczy młodego pokolenia w Jupiler Pro League jest Jonathan David. 20-letni zawodnik zaliczył bardzo udaną kampanię, będąc wiodącą postacią zespołu Gent. Nic dziwnego, że zainteresowanie ofensywnym graczem wykazują czołowe europejskie zespoły.

David trafił do Belgii w 2018 roku z kanadyjskiego klubu Ottawa ISC. Już po kilku miesiącach w klubie, Jonathan został włączony do pierwszego zespołu Gent. W trakcie rozgrywek 2018/2019, 20-latek zdobył 12 goli oraz zaliczył 5 asyst w 33 ligowych spotkaniach.

Najlepszy sezon

Jeszcze lepiej Jonathan David radził sobie podczas zakończonego sezonu. Gracz Gent zakończył kampanię z 18 bramkami i 8 ostatnimi podaniami w 27 meczach. Tym samym, piłkarz został najlepszym strzelcem ligi.

Świetna postawa zawodnika zaowocowała dużym zainteresowaniem.

Dwa kluby z Premier League

Jak poinformował Pieter-Jan Calcoen, dziennikarz HLN, dwa kluby z Premier League przeprowadziły nieformalne rozmowy z agentem Davida. Były to Manchester United oraz Arsenal.

Jak na razie, nie ma jednak żadnych konkretów w sprawie ewentualnej oferty. Przedstawiciele AA Gent oczekują za swojego zawodnika minimum 23 miliony funtów.