Jagiellonia Białystok. Wielka rewolucja kadrowa o krok
13.06.2020

Jagiellonię Białystok latem czekają ogromne zmiany kadrowe. Klub może opuścić kilku ważnych piłkarzy na czele z kapitanem zespołu—Tarasem Romańczukiem.

Romańczuk opuści Białystok?

Zdobycie 7 na 9 możliwych punktów sprawiło, że Jaga zapewniła sobie miejsce w czołowej ósemce. Straty punktów przez rywali także spłaszczyły tabelę i obecnie ekipa z Białegostoku traci do trzeciego Śląska Wrocław zaledwie dwa punkty.

Awans do europejskich pucharów nie uchroni drużyny przed małą rewolucją. Informuje o niej Piotr Wołosik. Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” zdradza, że odejść może między innymi Taras Romańczuk, który tak naprawdę miał opuścić Białystok już w styczniu. Najprawdopodobniej pomocnik przeniesie się na Bliski Wschód.

Podlasie na zasadzie wolnego transferu opuści także Jakub Wójcicki, a zainteresowanie zawodnikiem wykazuje Zagłębie Lubin. Dodatkowo z klubem mogą pożegnać się tacy piłkarze jak Martin Kostala, Bodvar Bodvarson, Wojciech Błyszko oraz wypożyczony aktualnie do Goricy Ognjen Mudrinski.

Co z Ilievem?

Z pewnością są to dość poważne zmiany. Nadal dodatkowo nie wiadomo, czy Jagiellonia wykupi z Arsenalu bramkarza Dejana Ilieva. Golkiper do tej pory rozegrał zaledwie 4 mecze w ekipie z Białegostoku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO