Oficjalnie: Sławomir Peszko piłkarzem Wieczystej Kraków

Sławomir Peszko zagra w małopolskiej lidze okręgowej. Były reprezentant Polski, zgodnie z przewidywaniami, podpisał kontrakt z Wieczystą Kraków.

Głośny projekt w lidze okręgowej

O Wieczystej, choć występuje na szóstym poziomie rozgrywkowym, jest w ostatnim czasie dość głośno. Wszystko za sprawą właściciela, Wojciecha Kwietnia, który niegdyś sponsorował Wisłę Kraków. Warto dodać, że jego doradcą jest Andrzej Iwan, a w zespole znajduje się kilka nazwisk znanych z ekstraklasy.

W Wieczystej nie brakuje znanych nazwisko

Trenerem Wieczystej jest Przemysław Cecherz, a w drużynie grają m.in. Michał Miśkiewicz, Bartosz Iwan czy Emmanuel Kumah. Każdy z tych transferów można było traktować jako sensację na tym poziomie rozgrywkowym. Tak głośnego wzmocnienia, jak Sławomir Peszko w krakowskim klubie jeszcze nie było.

Pożegnanie z Lechią

Były reprezentant Polski przez ostatnie pięć lat był związany z Lechią Gdańsk, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Wisły Kraków. Pod koniec marca piłkarz rozwiązał kontrakt z klubem z powodu zaległości finansowych. Od początku roku mówiło się o tym, że Sławomir Peszko znalazł się na celowniku klubu. Mogło się jednak wydawać, że piłkarz który jeszcze dość niedawno występował regularnie w ekstraklasie, będzie szukać nowego miejsca pracy w najwyższej lidze.

Rekordowe zarobki

Ile będzie zarabiać były piłkarz Lechii w nowym klubie? Według pogłosek pensja może oscylować nawet w okolicach 70 tysięcy. Nawet jeśli jego zarobki będą nieco niższe, jedno jest pewne – będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi okręgowej.

Fot. YouTube