GKS Bełchatów ogłosi upadłość? [AKTUALIZACJA]
16.06.2020

Los w futbolu bywa przewrotny. Wiedzą o tym kibice wielu klubów na świecie, które jeszcze kilkanaście lat temu zdobywały mistrzowskie laury, aby obecnie walczyć o przetrwanie. Podobny przypadek dopadł GKS Bełchatów.

GKS Bełchatów ogłosi upadłość

Doskonale pamiętamy emocjonującą końcówkę sezonu 2006/2007, kiedy to „Gieksa” do ostatnich kolejek walczyła z Zagłębiem Lubin. Wówczas mało kto spodziewał się, że kilkanaście lat później ekipa z Bełchatowa będzie w tak katastrofalnej sytuacji.

Według informacji „belsport”, klub ogłosi wniosek o upadłość. Powodem jest oczywiście rosnące zadłużenie i brak perspektyw na odwrócenie tej sytuacji. GKS ma problemy już od kilku lat z powodu odejścia sponsora głównego w postaci firmy PGE. Zgodnie z doniesieniami, audyt na początku roku wykazał, że na koniec obecnego sezonu straty wyniosą 8,5 miliona złotych. Warto dodać, że te badania przeprowadzono przed wybuchem koronawirusa i wstrzymaniem rozgrywek.

Do klubu miał wrócić tytularny sponsor w postaci PGE, ale wspomniana pandemia pokrzyżował te plany. Na ten moment sytuacja jest trudna i władze drużyny muszą jedynie liczyć na cud.

Dograją sezon

Obecnie GKS znajduje się na 15 miejscu w pierwszej lidze. Piłkarze mają zamiar dograć sezon do końca, ale wątpliwe, czy ich wyniki rzeczywiście będą miały za jakiś czas jakiekolwiek znaczenie.

14:50 – Aktualizacja

Doniesienia mediów szybko zostały zdementowane. Na oficjalnej stronie klubu otrzymaliśmy informacje, że akcjonariusze doszli do pewnego porozumienia.

– Podczas zgromadzenia akcjonariusze przyjęli sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego Zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS „Bełchatów” S.A.

– Dzisiejsze decyzje nie tylko ucinają spekulacje o rzekomym planie złożenia wniosku o upadłość klubu, ale dają umocowanie do kontynuowania wdrażania opracowanego planu restrukturyzacji a przede wszystkim dalszego uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i walki o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Wszystko zatem na to wskazuje, że klub będzie walczy o przetrwanie, a o upadłości na tę chwilę nie ma mowy.