Oficjalnie: Thomas Dähne odchodzi z Wisły Płock

Thomas Dähne z końcem czerwca opuści Wisłę Płock. Niemiecki bramkarz nie przedłużył umowy z “Nafciarzami” ani nie zdecydował się na jej aneks.

Następca Seweryna Kiełpina

Thomas Dähne trafił do Płocka na początku 2018 roku. Były bramkarz Red Bulla Salzburg od razu wskoczył do pierwszego składu “Nafciarzy”. Od tamtej pory wystąpił w barwach Wisły w 71 meczach i 13 razy zachował czyste konto.

W obecnych rozgrywkach Niemiec występował dość regularnie. Przed zawieszeniem rozgrywek opuścił tylko trzy mecze i szansę otrzymał wówczas Bartłomiej Żynel. W ostatnich dwóch spotkaniach 26-latek trafił na ławkę, a zastąpił do Krzysztof Kamiński. Wydawało się, że motywacją do zmiany golkipera przez Radosława Sobolewskiego była słabsza postawa.

Dähne żegna się z Wisłą

Wisła Płock poinformowała, że prawie wszyscy zawodnicy, których kontrakt wygasał z końcem czerwca, podpisali aneks do umowy. Wśród nich znaleźli się Dominik Furman, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Hubert Adamczyk, Jarosław Fojut i Suad Sahiti. Poza tym przedłużono wypożyczenia Michała Marcjanika i Mikołaja Kwietniewskiego.

Na aneks ani przedłużenie umowy nie przystał jednak Thomas Dähne. To oznacza, że bramkarz z końcem czerwca opuści szeregi “Nafciarzy”.

Fot. YouTube/Wisła Płock

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO