Oficjalnie: Dries Mertens przedłużył swój kontrakt z Napoli

17.06.2020

Dries Mertens podjął ważną decyzję. Belg postanowił dalej pisać wspaniałą historię w Napoli. 33-latek związał się z włoskim zespołem nowym kontraktem, który ma obowiązywać do 2022 roku. 

Do Serie A Dries Mertens trafił w 2013 roku z PSV Eindhoven. Napoli zapłaciło wtedy za ofensywnego gracza niecałe 9,5 miliona euro. Ta transakcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Mertens już podczas debiutanckiego zespołu był ważnym ogniwem zespołu.

Prawdziwa eksplozja formy nastąpiła jednak w trakcie rozgrywek 2016/2017. Mertens zaliczył genialną kampanię, zdobywając 28 bramek w 35 ligowych spotkaniach. Całkiem dobrze Belg spisywał się również w ubiegłorocznym sezonie, zdobywając 16 goli i 10 asyst.

Mertens na dłużej w Napoli

Ostatni cel Mertensa był jasny. 33-latek chciał ustanowić nowy rekord w historii klubu pod względem liczby strzelonych bramek przez jednego zawodnika. Dzięki trafieniu w starciu z Interem, Dries został samodzielnym liderem tej klasyfikacji z dorobkiem 122 goli.

Piłkarz przez następne dwa lata będzie mógł wyśrubować jeszcze lepszy wynik. Mertens podpisał bowiem kontrakt, który ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku. Według mediów, Napoli ma także możliwość przedłużenia umowy o dwanaście miesięcy.

Rekord kosztem Premier League

W styczniu Dries Mertens był bliski porozumienia z Chelsea. Belg powoli nastawiał się już na grę w Premier League. Ostatecznie, 33-latek zrezygnował z przeprowadzki, pozostając w Neapolu.