Najgorszy występ sezonu? David Luiz pozbawił Arsenal złudzeń w starciu z Manchesterem City!
17.06.2020

Z niecierpliwością czekaliśmy na wznowienie zmagań w Premier League. W szczególności, że na start otrzymaliśmy bardzo interesujące starcie Manchesteru City z Arsenalem. Po końcowym gwizdku nie byliśmy świadkami niespodzianki. Ogromny udział w przebieg spotkania miał David Luiz, który zanotował katastrofalny występ.

Już na początku rywalizacji Mikel Arteta mógł mówić o sporym pechu. W 8. minucie z murawy został zniesiony Granit Xhaka, a miejsce Szwajcara na murawie zajął Dani Ceballos.

Kilkanaście minut później “Kanonierzy” przeprowadzili drugą zmianę. Swojego występu nie mógł kontynuować sprowadzony w styczniu Pablo Mari. Tym razem na boisko wszedł David Luiz. Jak się okazało, był to kluczowy moment rywalizacji.

Katastrofalny błąd

W trakcie pierwszej połowy gospodarze przeważali. Gracze Pepa Guardioli do pewnego momentu nie byli jednak w stanie pokonać dobrze spisującego się między słupkami Bernda Leno. Niemiecki golkiper tuż przed przerwą musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola zdobył Raheem Sterling, który wykorzystał katastrofalny błąd Davida Luiza.

Brazylijczyk nie zdołał wybić pozornie prostej piłki, co wykorzystał Anglik. Tym samym, “The Citizens” zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.

Karny i zjazd do bazy

Po błędzie przy trafieniu Sterlinga, David Luiz był już na cenzurowanym. Brazylijczyk udowodnił, że można poirytować trenera i kibiców jeszcze bardziej. Defensor przegrał sprinterski pojedynek z Mahrezem i zamiast odpuścić walkę z Algierczykiem, sfaulował defensora w polu karnym. Arbiter spotkania wskazał na wapno i dał czerwoną kartkę Luizowi.

Wielu sympatyków angielskiej piłki z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, iż w środowy wieczór byliśmy świadkami najgorszego występu w tym sezonie Premier League. Obrońca “Kanonierów” rozegrał niecałe 30 minut. Przez ten czas popełnił katastrofalny błąd przy golu rywali, sprokurował rzut karny i otrzymał czerwoną kartkę.

Pod koniec rywalizacji byliśmy świadkami dłuższej przerwy w meczu. Z Edersonem zderzył się Eric Garcia, który potrzebował dłuższej pomocy medycznej.

Chwilę po tym zdarzeniu mieliśmy 3-0. Gola zdobył Phil Foden, który pojawił się na murawie w drugiej części starcia. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy bramek. Manchester City zasłużenie wygrał z Arsenalem.

Sytuacja “Kanonierów” w kontekście walki o europejskie puchary z pewnością się komplikuje. Dodatkowo dochodzą braki kadrowe wywołane kontuzjami czy czerwoną kartką Luiza.