Liga Mistrzów: Rosenborg zwolnił trenera. Celtic zagra z rozbitym zespołem

24.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32
kurs 1.96
Liga Mistrzów
Celtic - Rosenborg (I połowa)
1

Kare Ingebrigtsen nie poprowadzi zespołu Rosenborg BK w środowym spotkaniu w Glasgow. Wieloletni trener norweskiego zespołu został niespodziewanie zwolniony, co wywołało niezadowolenie piłkarzy. Celtic otrzymał prezent od działaczy środowego rywala, który powinien wykorzystać. 

W pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi mistrzów Rosenborg rywalizował z z islandzkim Valur. W dwumeczu lepszy okazał się zespół z Norwegii, który po porażce na wyjeździe 0:1, wygrał u siebie 3:1. Przed meczem w Szkocji w klubie doszło do sporego zawirowania. Pracę stracił Ingebrigtsen, który prowadził Rosenborg od 2014 roku. – Podejmujemy ryzyko. Nie ma żadnej pewności, że wyniki będą lepsze jesienią lub w przyszłym roku, ale na dłuższą metę uważamy, że postępujemy słusznie – powiedział na konferencji prasowej prezes Ivar Koteng.

Decyzja wywołała niezadowolenie wśród piłkarzy, którzy wystąpili do działaczy z prośbą o przywrócenie szkoleniowca. Norweskie media informują o buncie w zespole. Dziennikarz Jonas Giaever uważa, że zwolnienie, które nastąpiło po dramatycznym zwycięstwie w pierwszej rundzie nad islandzkim Valurem, było zupełnie nie na miejscu. Rosenborg w środowym spotkaniu poprowadzi Rini Coolena, dyrektor akademii. Działacze chcą zatrudnić znanego szkoleniowca, ale jak na razie nie ma chętnych do objęcia zespołu.

Po zamieszaniu w Trondheim bukmacherzy nie dają zespołowi większych szans norweskiej drużynie na sukces w Glasgow. Kurs na wygraną gospodarzy w LVBet – 1.41. Na Rosenborg stawka wynosi 7.70, a na remis 4.35. Jeżeli rzeczywiście zespół źle zareagował na zwolnienie szkoleniowca, nie należy się spodziewać, by Celtic miał problemy z osiągnięciem końcowego sukcesu. Niewykluczone, że już w pierwszym spotkaniu zapewni sobie awans do kolejnej rundy. Spodziewamy się wielu goli, powyżej 2,5 – 2.10. Gospodarze zapewne od początku rzucą się na rozbitego rywala, co może przynieść im prowadzenie po pierwszej połowie – 1.96. Początek spotkania godzina 20.45.