Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała licencje na grę w 1. Lidze

19.06.2020

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała kolejny komunikat w sprawie licencji. Tym razem decyzje dotyczą klubów I i II ligi, które ubiegają się o grę w Fortuna 1. Lidze.

Kolejne decyzje na temat licencji

Podczas posiedzenia plenarnego, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów. Decyzja dotyczyła przyznania licencji na grę zespołów obecnie występujących w Fortuna 1. Lidze na udział w przyszłych rozgrywkach. Zaakceptowano również wnioski o licencje klubów 2. Ligi, które aspirują do gry w wyższej klasie.

Komunikat PZPN w sprawie licencji na grę w 1. Lidze

„Komisja podjęła następujące decyzje:

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1. ligi klubom: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Mielec, Miedź Legnica, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Widzew Łódź, GKS Katowice, Górnik Łęczna;

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1. ligi z nadzorem infrastrukturalnym klubom: Warta Poznań, GKS Jastrzębie, Sandecja Nowy Sącz, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Elana Toruń, Bytovia Bytów, Znicz Pruszków, Chojniczanka 1930 Chojnice;

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 ligi na stadionie zastępczym (Stadion Miejski w Stalowej Woli) z nadzorem infrastrukturalnym klubom: Resovia, Stal Rzeszów.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

W przyszłym tygodniu Komisja rozpatrzy wnioski klubów Radomiak Radom i GKS Bełchatów o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Kluby otrzymały dodatkowy czas na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.”

(Źródło: PZPN)

Nadzór finansowy dla klubów

Poza tym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o nadzorze finansowym dla wszystkich klubów. Decyzję podjęto w związku z przedłużającą się epidemią Covid-19. Kluby zostaną poddane szczegółowej kontroli, a ich finanse będą szczegółowo analizowane.