Guillermo Cotugno chory na cukrzycę? Piłkarz przechodzi badania

Guillermo Cotugno ma poważne problemy zdrowotne. Jak się okazuje, piłkarz ma wyraźnie podniesiony poziom cukru w organizmie. Piłkarz właśnie przechodzi badania na cukrzycę.

Problemy zdrowotne Cotugno

Guillermo Cotugno do Śląska Wrocław trafił zimą. W założeniu klubu, miał zastąpić na prawej obronie Łukasza Brozia, który w listopadzie zerwał więzadła krzyżowe. Od czasu transferu piłkarz wystąpił w trzech spotkaniach w PKO Ekstraklasie.

Po wznowieniu rozgrywek okazało się, że Urugwajczyk nie może przebywać na boisku przez 90 minut. W drugiej połowie meczów łapały go skurcze, co wymuszało zmiany. Ostatnio Cotugno poddał się badaniom, dlatego nie znalazł się w kadrze na poprzednie spotkania.

Badania na cukrzycę

Według pierwszych badań, piłkarz ma podwyższony poziom cukru. Jak informuje “Gazeta Wrocławska”, wyniósł 400 mg/dl, co jest czterokrotnością normy. Z tego powodu Urugwajczyk przechodzi badania na cukrzycę. W takim przypadku jedno jest jednak pewne – choroba nie wymusiłaby zakończenia kariery.

Piłkarz oczywiście nie znalazł się w kadrze na ligowy mecz Śląska z Legią. Cotugno wciąż przechodzi badania, a na diagnozę będzie musiał jeszcze poczekać.

Fot. Śląsk Wrocław

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO