Dante Stipica może opuścić Pogoń. Pięć klubów zainteresowanych bramkarzem!
20.06.2020

Pogoń Szczecin zrealizowała świetny transfer, sprowadzając Dante Stipicę z CSKA Sofia. 29-letni Chorwat jest aktualnie jednym z lepszych bramkarzy PKO BP Ekstraklasy. Dobra postawa golkipera sprawia, iż zainteresowanie zawodnikiem wykazuje pięć zagranicznych ekip.

Dante Stipica z miejsca został ważnym ogniwem Pogoni. W trakcie sezonu 2019/2020, Chorwat zagrał w 30 ligowych potyczkach, notując dwanaście spotkań bez straty gola. Tylko Frantisek Plach z Piasta może pochwalić się lepszym wynikiem.

Szybki kontrakt

Nic dziwnego, że Pogoń Szczecin szybko zaoferowała bramkarzowi nowy kontrakt. Stipica w styczniu podpisał umowę, która obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Zobowiązanie na cztery lata sprawia, iż “Portowcy” nie muszą drżeć o przyszłość golkipera.

Spore zainteresowanie

W szczególności, że zainteresowanie golkiperem jest spore. Jak informuje bowiem Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, sytuacje zawodnika obserwują takie ekipy, jak Sampdoria Genua, Kasimpasa, CSKA Moskwa, Sporting Kansas oraz Vitoria Guimaraes.

Najciekawszym kierunkiem wydaje się oczywiście Serie A. Pytanie, czy Stipica byłby podstawowym golkiperem zespołu. Tę funkcję w drużynie pełni Emil Audero.

fot. YouTube/PogonSzczecinSA

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO