Aleksander Buksa najmłodszym strzelcem czterech goli od 1963 roku

21.06.2020

Aleksander Buksa to jeden z największych młodych talentów polskiej ligi. Dzięki bramce w meczu z Rakowem, piłkarz został najmłodszym autorem czterech ligowych goli od czasów Włodzimierza Lubańskiego.

Fantastyczny gol w meczu z Rakowem

Wisła Kraków w sobotnim meczu przegrała z Rakowem Częstochowa 1:3. Porażka trochę może skomplikować sytuację “Białej Gwiazdy” w ligowej tabeli w kontekście walki o utrzymanie. Drużyna ze stolicy Małopolski wciąż ma przewagę pięciu punktów nad strefą spadkową, jednak na sześć kolejek przed końcem sezonu nie może być pewna pozostania w ekstraklasie.

Jedynego gola dla Wisły w tym spotkaniu zdobył Aleksander Buksa. 17-latek pojawił się na boisku 62. minucie i dziesięć minut później znalazł drogę do bramki. W dodatku sposób, w jaki pokonał Jakuba Szumskiego, naprawdę robi wrażenie.

Najmłodszy od czasów Lubańskiego

Dzięki czwartej bramce w najwyższej lidze, Buksa jest najmłodszym piłkarzem, który tego dokonał od czasów Włodzimierza Lubańskiego. W 1963 roku legendarny napastnik swoje pierwsze cztery gole w lidze zdobył w wieku 16 lat i 101 dni, a młody talent Wisły osiągnął to w wieku 17 lat i 156 dni.

Obserwowany przez Barcelonę

Aleksander Buksa potrzebował do tego szesnastu meczów. Piłkarz mimo młodego wieku już zbiera wiele dobrych recenzji i przyciąga skautów europejskich gigantów. Niedawno mówiło się choćby o tym, że jest postępy śledzi Barcelona.