Rafał Gikiewicz wybrał nowy klub!
22.06.2020

Już kilka tygodni temu Rafał Gikiewicz poinformował, że nie zostanie na następny sezon w Unionie Berlin. Polak nie potrafił dogadać się w sprawie pensji. Wraz z końcem sezonu wychowanek Warmii Olsztyn odejdzie ze stolicy Niemiec na zasadzie wolnego transferu. Jak się okazuje 32-latek wybrał już nowy klub.

Gikiewicz odrzucił kilka propozycji

Gikiewicz w ostatnim czasie zapewniał, że chciałby pozostać w Bundeslidze, ale jakiś czas temu odrzucił ofertę między innymi Herthy Berlin. Union czekał na rozwój sytuacji, po tym jak propozycja nowego kontraktu została odrzucona przez doświadczonego bramkarza.

W międzyczasie pojawiły się doniesienia o możliwości transferu do Turcji. Dzisiejsze wydanie „Kickera” informuje jednak, że z Rafałem skontaktował się Augsburg, który w ubiegłej kolejce zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze.

Trafi do Augsburga

Niemieccy dziennikarze spekulują, że niemiecki klub interesował się Gikiewiczem już od dłuższego czasu. Teraz jednak rozmowy rzekomo zostały wznowione i obie strony dojdą za jakiś czas do porozumienia.

Obecnie w Augsburgu dostępu do bramki strzegł Tomas Koubek, ale kupiony za 7,5 miliona euro z Rennes Cech kompletnie się nie sprawdził. Między innymi z tego powodu w decydujących spotkaniach między słupkami stanął Andreas Luthe.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO