Piłkarz Mallorki pobił ponad 80-letni rekord La Liga!

25.06.2020

Nie doświadczyliśmy niespodzianki w trakcie środowego starcia Realu Madryt z Mallorką. Lider La Liga wygrał 2-0 na własnym obiekcie z beniaminkiem rozgrywek, wykonując tym samym kolejny krok w kierunku mistrzostwa. Występ gości zostanie jednak zapamiętany. Wszystko za sprawą Luki Romero.

Coraz częściej młodzi piłkarze otrzymują szanse na debiut w dorosłej piłce. Dziwić może zatem fakt, iż rekord La Liga w kontekście najmłodszego zawodnika obowiązywał przez ponad 80 lat. W grudniu 1939 roku zawodnik Celty Vigo, Sanson został najmłodszym graczem, który wystąpił w lidze hiszpańskiej. Piłkarz miał wtedy 15 lat i 255 dni.

Luka Romero pobił rekord

Ta statystyka obowiązywała do wczoraj. Gdy Mallorca przegrywała na wyjeździe 0-2 i nie miała już większych szans na chociażby remis w spotkaniu, szkoleniowiec zespołu postanowił przeprowadzić zmianę.

Na boisko wszedł Luka Romero. Piłkarz beniaminka zaliczył debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w wieku 15 lat oraz 219 dni. Tym samym, zawodnik pobił wcześniejszy rekord Sansona.

Droga do debiutu

Do ekipy Mallorki, Luka Romero trafił w 2015 roku. Wcześniej 15-latek reprezentował młodzieżowe zespoły SD Formentera i PE Sant Jordi. Dla młodego gracza środowy mecz z Realem był  oczywiście pierwszym występem w dorosłej drużynie.