Wisła Kraków szuka dyrektora sportowego. Kandydatem skaut Arsenalu

25.06.2020

Wisła Kraków będzie mieć nowego dyrektora sportowego? Jak informuje Maciej Kmita z portalu “WP Sportowe Fakty”, funkcję może objąć Tomasz Pasieczny, skaut Arsenalu.

Wakat od czerwca 2019 roku

Wisła Kraków już od roku pozostaje bez dyrektora sportowego. Ze stanowiskiem od tamtej pory łączono kilka osób, aczkolwiek nikt do tej pory go nie objął. Ostatnią osobą pełniącą tę funkcję był były piłkarz Wisły Arkadiusz Głowacki, który zrezygnował z posady w czerwcu ubiegłego roku.

Skaut Arsenalu

Według doniesień “WP Sportowych Faktów”, nowym dyrektorem sportowym “Białej Gwiazdy” może zostać Tomasz Pasieczny. Kandydat na dyrektora Wisły od 2014 roku pracuje w Arsenalu i był pierwszym rezydentem klubu w Europie Wschodniej.

Zanim Tomasz Pasieczny otrzymał pracę w Arsenalu, pracował w innym krakowskim klubie, Cracovii. W latach 2012-2013 zajmował stanowisko dyrektora sportowego “Pasów”. Ostatecznie jednak rozstał się z klubem ze względu na sprzeczne wizje.

Kolejna zmiana w zarządzie Wisły

To byłaby kolejna zmiana w Wiśle w ostatnich tygodniach. Wcześniej wiceprezesem klubu został Maciej Bałaziński, który był już wcześniej związany z “Białą Gwiazdą” obecnie jest członkiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.