Znamy datę wyborów nowego prezesa PZPN?
25.06.2020

W związku z pandemią, druga kadencja Zbigniewa Bońka została przedłużona. Obecny prezes PZPN miał pożegnać się z tą istotną rolą w październiku tego roku, jednakże termin wyborów został przesunięty. Nowego prezesa poznamy najprawdopodobniej 18 sierpnia 2021 roku.

To było emocjonujące osiem lat pod wodzą Zbigniewa Bońka. Trudno nie dostrzec zmian, jakie nastąpiły w polskiej piłce. Kibice z pewnością zapamiętają ten okres w futbolu z sukcesu, jakim był bez wątpienia udział reprezentacji Polski w ćwierćfinale Euro 2016.

Przedłużona kadencja

Zwieńczeniem pracy obecnego prezesa PZPN miały być mistrzostwa europy, które zaplanowano na 2020 rok. Z powodu koronawirusa, wielką imprezę przełożono o dwanaście miesięcy.

Mimo to, występ “Biało-Czerwonych” na Euro będzie podsumowaniem działań Zbigniewa Bońka. Wybory nowego prezesa PZPN również przeniesiono na kolejny rok.

Termin wyborów?

W czwartek Maciej Sawicki poinformował na swoim Twitterze, iż Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPN odbędzie się 18 sierpnia 2021 roku. W tym dniu zapewne zostanie wybrany nowy prezes.

Wśród kandydatów największym faworytem jest Maciej Koźmiński. Niewykluczone, że udział w wyborach weźmie także Bogusław Leśnodorski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO