Napastnik z 2. Bundesligi na radarze dwóch polskich klubów!

27.06.2020

Kończy się sezon w 2. Bundeslidze. Już w sobotę zespoły z zaplecza niemieckiej ekstraklasy rozegrają ostatnią kolejkę. Ze swoim klubem najprawdopodobniej pożegna się Mikael Ishak. Umowa Szweda obowiązuje bowiem jeszcze przez kilka dni. Mogą to wykorzystać polskie drużyny.

27-latek trafił do Niemiec w 2017 roku z duńskiego Randers FC. Ekipa FC Nurnberg zapłaciła wtedy za snajpera 330 tys. euro. Ishak początek przygody z 2. Bundesligą miał przeciętny. Wystarczy powiedzieć, że Szwed nie strzelił ani jednego gola w siedmiu występach.

Najlepszy sezon w karierze

Znacznie lepiej Mikael Ishak spisywał się podczas kampanii 2017/2018. 27-latek był czołowym zawodnikiem ligi, co potwierdzają statystyki. Piłkarz ze Szwecji zdobył bowiem 12 goli oraz zaliczył 8 asyst w 28 występach.

Kolejna kampania nie była już tak udana. Ishak tracił powoli pozycję w zespole z Norymbergi. Obecnie, Szwed jest rezerwowym, dlatego zapewne pożegna się z drużyną, gdyż kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca.

Dwa kluby zainteresowane

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Mikel Ishak wzbudza zainteresowanie dwóch ekip z PKO BP Ekstraklasy. Mowa konkretnie o Legii Warszawa oraz Lechu Poznań. Atrakcyjność gracza zwiększa oczywiście fakt, iż Szwed będzie dostępny za darmo.

Oba kluby potrzebują wzmocnień w ataku. Z Lechem najprawdopodobniej pożegna się Christian Gytkjaer. Z kolei „Legioniści” mają ostatnio problemy ze swoimi napastnikami, dlatego przydałby się nowy gracz na pozycję snajpera.

Fot. CEF Nürnberg TV