Gryf Wejherowo spadł z drugiej ligi po rekordowej klęsce!

Gryf Wejherowo żegna się z 2. Ligą. Drużyna z Małego Trójmiasta Kaszubskiego została dziś znokautowana przez piłkarzy Skry Częstochowa.

Pierwszy spadkowicz 2. Ligi

W sobotę poznaliśmy pierwszego spadkowicza 2. Ligi. Po 28. kolejkach pewny gry na czwartym poziomie rozgrywkowym w przyszłym sezonie może być już Gryf Wejherowo. Zespół z Pomorza do tej pory zgromadził zaledwie 14 punktów. W dodatku ostatni mecz brutalnie zweryfikował wejherowian.

Rekordowe zwycięstwo Skry Częstochowa

Skra Częstochowa, która dobrze spisuje się po wznowieniu rozgrywek, była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mało kto się jednak spodziewał, że wymiar kary dla Gryfa okaże się aż tak brutalny. Zespół z Częstochowy wygrał bowiem aż siedmioma bramkami. Głównym bohaterem widowiska okazał się Daniel Rumin, który zdobył hat-tricka w drugiej połowie. Pozostałe trafienia zdobyli Adam Mesjasz, Mariusz Holik, Dawid Wolny (z rzutu karnego) i Rafał Brusiło.

Wygrana 7:0 Skry jest rekordem tego sezonu pod względem wymiaru zwycięstwa. Do tej pory najwyższy triumf miał bowiem miejsce w meczu Resovii, również przeciwko Gryfowi. Drużyna z Rzeszowa wygrała bowiem 6:0. Z kolei meczem z największą liczbą bramek do tej pory jest pojedynek Widzewa z Pogonią Siedlce, zakończony wygraną łodzian 7:3.

Gryf zajmie ostatnie miejsce na koniec sezonu?

Skra Częstochowa zajmuje obecnie 9. miejsce w lidze z 38 punktami na koncie. Zespół traci obecnie do miejsc barażowych pięć oczek. Tymczasem Gryf nie dość, że pożegnał się z ligą, może zakończyć sezon na ostatnim miejscu. Drużyna z Pomorza traci bowiem siedem punktów nawet do przedostatniej Legionovii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO