Achraf Hakimi trafi do Interu już w przyszłym tygodniu!

27.06.2020

Achraf Hakimi bohaterem letniego hitu transferowego. Marokańczyk w przyszłym tygodniu zasili Inter, o czym poinformował Fabrizio Romano.

Transfer do Borussii nie wchodził w grę

Achraf Hakimi ostatnie sezony spędził na wypożyczeniu z Realu Madryt do Borussi Dortmund. W ciągu dwóch lat w Niemczech 22-latek wystąpił w 73 meczach, w których zdobył 12 goli i zaliczył 17 asyst. Od samego początku było jednak pewne, że Marokańczyk nie zostanie w Dortmundzie na stałe.

Zapowiadał się głośny transfer

W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się dużo spekulacji na temat przyszłości Hakimiego. Najwięcej doniesień pojawiło się na temat zainteresowania piłkarzem ze strony Bayernu. Mówiło się także o tym, że piłkarz znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain. Oczywiście wciąż istniała także opcja powrotu na stałe do Realu.

Inter nowym klubem Hakimiego

Teraz jednak jest już wszystko jasne. Jak poinformował Fabrizio Romano, Achraf Hakimi w przyszłym tygodniu przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z Interem. Mediolański klub zapłaci za Marokańczyka 40 milionów euro + 5 milionów euro bonusów. Choć omawiano możliwość klauzuli wykupu Realu, ostatecznie nie zawarto takiego zapisu w kontrakcie piłkarza.