Miliarder oferuje nieziemską fortunę za Marsylię!

30.06.2020

Według doniesień mediów Mourad Boudjellal, znany biznesmen i były prezes klubu z Toulonu, może zostać nowym właścicielem Olympique Marsylia. Podobno finansowy potentat chce stworzyć klub na miarę szejków zarządzających PSG.

Nie jest żadną tajemnicą, że paryska drużyna została zbudowana głównie dzięki petrodolarom wykładanym przez spółki inwestycyjne z Kataru. Sytuacja prawdopodobnie ulegnie diametralnej zmianie, gdy do głosu we francuskim sporcie dojdzie wspomniany Boudjellal.

Rekin biznesu

Zdaniem „L’Equipe”, Mourad Boudjellal, prowadzi zaawansowane rozmowy w kwestii kupna klubu z Lazurowego Wybrzeża. Francuski przedsiębiorca posiada gigantyczne zasoby pieniężne, ponieważ korzysta z funduszy prywatnych i budżetu państwowych firm z Bliskiego Wschodu. Obecnie właścicielem OM jest Frank McCourt.

 

Gruba gotówka na stole

Na łamach „France Football” ukazała się wzmianka, że Boudjellal jest w stanie zapłacić za klub aż 700 milionów euro. Z tego kapitału 300 milionów przeznaczyłby na spłacenie McCourta, 200 na pokrycie długów finansowych, natomiast pozostałe 200 miałby wydać w nadchodzącym okienku transferowym. Oficjalna oferta ma wpłynąć pod koniec następnego tygodnia.