Żarty się skończyły. Quique Setien dostał ultimatum

30.06.2020

„Catalunya Radio” poinformowało, że aktualny trener FC Barcelony, Quique Setien, otrzymał ultimatum od władz katalońskiego klubu. Jeśli „Blaugrana” nie zwycięży dwóch następnych meczów przeciwko Villarrealowi albo Atletico Madryt, pożegna się ze swoim stanowiskiem.

Szkoleniowiec „Barcy” prawdopodobnie i tak zostanie zwolniony po zakończeniu tego sezonu, ale równie możliwe jest przedwczesne rozwiązanie kontraktu z Setienem. Na taki rozwój spraw wpływa mnóstwo czynników, przede wszystkim sportowych, choć nie tylko.

Mroźny klimat

Podobno w szatni Barcelony od dłuższego okresu panuje fatalna atmosfera, a trener nie potrafi zbudować odpowiedniej chemii między zawodnikami. Rzekomo zupełnie zawodzą metody szkoleniowe menedżera zespołu ze stolicy Katalonii i piłkarze są tym zdegustowani.

Niewyparzony język

Leo Messi zignorował jednego z członków sztabu Setiena, gdy ten próbował przekazać mu instrukcje podczas meczu. Szkoleniowiec „Blaugrany” skomentował całe zajście w trakcie konferencji prasowej, zaklinając się, że nic złego się tam nie wydarzyło.

Ewentualnym następcą Quique Setiena miałby zostać Francisco Garcia Pimienta, opiekujący się obecnie drużyną rezerw „Dumy Katalonii”.