Andrea Pirlo zaczyna karierę trenerską!
30.06.2020

Grono byłych wybitnych piłkarzy biorących się za karierę trenerską stale się powiększa. Dzisiaj dołączył do niego Andrea Pirlo, który obejmie zespół Juventusu U-23. 

Legenda wraca do Turynu

Pirlo grał w Juventusie w latach 2011-2015. Zdobył ze “Starą Damą” cztery tytuły mistrza Włoch, dwa raz zwyciężał w Coppa Italia oraz zagrał w przegranym finale Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie. W opinii wielu kibiców oraz ekspertów to właśnie w Turynie środkowy pomocnik przeżywał swój najlepszy czas w karierze. Oficjalnie Pirlo przestał grać w piłkę w 2018 roku. 41-latek od przyszłego sezonu będzie odpowiedzialny za trenowanie grającego w Serie C zespołu Juventusu U-23.

Wybrał inną drogę

Z tak rozpoznawalnym nazwiskiem Pirlo mógłby spokojnie poszukać pracy w klubie z Serie A. Być może odwiodły go od tego losy Fabio Grosso w Brescii czy też Thiago Motty, który mimo że rozpoczął trenowanie Genoi w bardzo dobrym stylu, to zaledwie po dwóch miesiącach stracił pracę. Mistrz świata z 2006 roku pragnie spokojnie budować swoją trenerską karierę. Jak myślicie, czy Andrea Pirlo obejmie w przyszłości pierwszą drużynę Juventusu?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO