Napoli szuka wzmocnień we Francji
30.06.2020

Po zimowej ofensywie transferowej przyszła pora na planowanie letnich wzmocnień. Na celowniku Napoli znalazł się jeden z czołowych snajperów Ligue 1.

W orbicie zainteresowań neapolitańczyków znalazł się napastnik Lille, Victor Osimhen. Jak informuje Gianluca Di Marzio, przedstawiciele piłkarza udadzą się do Neapolu w celu dopięcia transakcji.

Zastępstwo za Milika?

Wygląda na to, że Aurelio De Laurentiis szuka już alternatywy w razie odejścia z klubu Arkadiusza Milika. Zapowiadany od dłuższego czasu transfer Polaka do Juventusu zależy od wielu czynników. Praktycznie pewne jest jednak, że Milik pożegna się z Napoli. Stąd zainteresowanie 21-letnim Nigeryjczykiem.

Ex aequo z Neymarem

Osimhen jest zawodnikiem Lille od lipca 2019 roku. W bieżących rozgrywkach Ligue 1, przerwanych z powodu pandemii koronawirusa, młody napastnik zdobył 13 bramek w 27. występach i był najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Zaprezentował się również na arenie międzynarodowej. Co prawda Lille zajęło ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów, ale sam zawodnik zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Osimhen będzie rywalizował o miejsce w ataku z Driesem Mertensem oraz Andreą Petagną, który zamelduje się w Neapolu po zakończeniu bieżącego sezonu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO