Filar defensywy Bayernu chce opuścić klub!

30.06.2020

Jak donoszą dziennikarze „Telegraph”, David Alaba może już niedługo opuścić klub z Bawarii. Ostoja linii obrony prawdopodobnie wybierze Hiszpanię, a konkretniej celem Austriaka miałaby być FC Barcelona lub Real Madryt.

Spekulacje na temat przyszłości Alaby w Bayernie trwają już od kilku tygodni. Zawodnik rzekomo nie jest zadowolony z pozycji, na której jest ustawiany przez Hansiego Flicka. Defensor monachijskiego zespołu chciałby występować w linii pomocy i kreować akcje kolegom.

Alaba z lewej do środka

Gdy Flick objął posadę trenera „Die Roten”, przesunął Alabę na pozycję stopera, co nie spodobało się reprezentantowi Austrii. Oczywiście, szkoleniowiec Bayernu uczynił taki manewr z konieczności, ponieważ nie trapieni kontuzjami byli Jerome Boateng i Niklas Sule.

Barcelona czy Real?

Choć na razie to tylko medialne przypuszczenia, na usługi Davida Alaby ponoć są zdecydowane największe hiszpańskie firmy z Barceloną oraz Realem Madryt na czele. Redaktorzy „Telegraph” piszą też o ewentualnej przeprowadzce do Premier League, ale nie wskazują kierunku.

Kilka dni temu piłkarz zwyciężył w głosowaniu kibiców na najlepszego gracza Bayernu w minionym sezonie Bundesligi, więc niewykluczone, że obrońca zostanie w Monachium.