Xavi przymierzany do nowej roli
30.06.2020

Według przewidywań “Marki” nominalnym następcą Quique Setiena w Barcelonie powinien zostać legendarny pomocnik “Dumy Katalonii”, a mianowicie Xavi. Były reprezentant Hiszpanii sam stawia sobie za główny życiowy cel poprowadzenie swojej dawnej drużyny.

Nazwisko wybitnego gracza katalońskiego zespołu przewija się wśród kandydatur do objęcia stanowiska trenera “Barcy” od ponad pół roku. Kiedy Xaviemu proponowano pełnienie funkcji szkoleniowca, odmówił ze względu – jak sam podkreślał – brak właściwego przygotowania pod tym kątem.

Azjatyckie wykręty

Następnie Xavi dolał oliwy do ognia konfliktu, który wybuchł między nim i Josepem Marią Bartomeu. Piłkarz sugeruje, że przyjmie ofertę dopiero wtedy, gdy w FC Barcelonie zmieni się prezydent klubu. Wybory następcy planowane są na lato przyszłego roku, a do tej pory dawny pomocnik “Blaugrany” chce skoncentrować się na pracy w katarskim Al-Sadd i osiągnąć jak najlepsze rezultaty w azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Powrót legendy?

Rzekomo na powrót i szkolenie pierwszej drużyny “Dumy Katalonii” mocno namawiają Xaviego partnerzy z dawnych lat. Hiszpan to absolutna ikona Barcelony. W jej barwach wystąpił w aż 767 meczach, czterokrotnie wygrywając prestiżowe rozgrywki Champions League.