Hebert odchodzi z Wisły

30.06.2020

Hebert odejdzie z Wisły Kraków – poinformowała oficjalna strona klubu. Krakowski klub nie doszedł do porozumienia z macierzystym klubem Brazylijczyka i w efekcie umowa nie zostanie przedłużona do końca sezonu.

Specyficzna sytuacja związana z kontraktami w bieżącym sezonie spowodowała, że wiele klubów ekstraklasy nie skończy rundy wiosennej w takim zestawieniu kadrowym, w jakim ją zaczęły. Prawie wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego Wisły Kraków podpisali stosowne aneksy przedłużające ich kontrakty przynajmniej do końca sezonu 2019/20.

Problemy w defensywie

Wyjątkiem jest jednak Hebert. 29-latek, który przebywał w klubie na wypożyczeniu z japońskiego JEF United Ichihara, odejdzie 1. lipca. Nie jest to dobra wiadomość dla kibiców Wisły, ponieważ można powiedzieć, że Hebert był podporą defensywy tego klubu.

O krok od utrzymania

Brazylijczyk w sezonie 2019/20 wystąpił w 10 meczach ekstraklasy, w których zanotował 1 trafienie. Obserwatorzy ekstraklasy mogą pamiętać tego zawodnika także z występów w barwach Piasta Gliwice, w którym grał w latach 2014-2018. Pocieszającym faktem dla kibiców jest to, że w ostatnich tygodniach klub w znacznym stopniu przybliżył się do utrzymania w lidze.