Nowy klub Dähne. Zagra w 2. Bundeslidze

30.06.2020

Przed 2 tygodniami Wisła Płock ogłosiła rozstanie z Thomasem Dähne. Ku zaskoczeniu polskich kibiców, Niemiec już zdążył znaleźć nowego pracodawcę.

Dähne związał się z Holstein Kiel występującym w 2. Bundeslidze. Jest to nie lada zaskoczenie, ponieważ mogliśmy zapamiętać tego bramkarza w większym stopniu ze spektakularnych wpadek, niż efektownych interwencji. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe 3 lata.

Powrót do ojczyzny

Według dyrektora sportowego klubu z Kilonii, 26-latek to bardzo doświadczony bramkarz, a jego atutem jest także to, że szlify zbierał w akademii Red Bull Salzburg – później także w drugiej drużynie Lipska. Sam bramkarz nie krył zadowolenia z możliwości powrotu do swojego kraju.

Czy będzie wzmocnieniem?

W barwach Wisły Płock Niemiec wystąpił 71 razy. Na koncie ma 105 puszczonych bramek, zaledwie 13 razy zdołał zanotował czyste konto, czym przysparzał niejednokrotnie powodów do dyskusji wśród kibiców. Przed przyjściem do Płocka występował w dwóch klubach pod szyldem RB, a także w austriackim FC Liefering oraz w fińskim Helsingin Jalkapalloklubi.