Wychowanek opuszcza Legię. Praszelik znajdzie klub w ekstraklasie?

30.06.2020

Mateusz Praszelik jest jednym z piłkarzy, którzy latem opuszczą Legię Warszawa. Informacja została już potwierdzona przez klub.

O swoim odejściu poinformował także sam piłkarz na swoim Instagramie: – Odchodzę z klubu, który w dużym stopniu ukształtował mnie jako piłkarza, ale i jako człowieka. Począwszy od akademii, aż po pierwszy zespół, spotkałem tu wielu przyjaciół, kibiców, trenerów, z jakimi mam nadzieję cały czas będziemy przecinać nasze piłkarskie szlaki. Za każde ich dobro słowo, wsparcie, konstruktywną krytykę dziękuję. Chcę, żeby nowe wyzwania, których się podejmuję pomogły mi w moim piłkarskim rozwoju. I co najważniejsze, nie używam słowa żegnam, bo los pisze czasami scenariusze, jakich sami nie bylibyśmy w stanie wymyślić. Dziękuję.

Młodzieżowiec w cenie

Praszelik urodził się 26 września 2000 roku, dlatego też może być łakomym kąskiem dla wielu ekstraklasowych klubów. Spekuluje się, że zainteresowanie zawodnikiem wyraził między innymi Górnik Zabrze. Zespół Marcina Brosza chciałby sprowadzić zawodnika o statusie młodzieżowca i w ten sposób zabezpieczyć się przed możliwym odejściem Przemysława Wiśniewskiego.

Kadrowicz U20

19-latek zanotował zaledwie 4 występy w barwach Legii na poziomie ekstraklasy. W tym, a także w poprzednich sezonach zdecydowanie więcej szans dostawał w III-ligowych rezerwach klubu. Na koncie ma 2 występy w reprezentacji Polski do lat 20.

Fot. YouTube Legia

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK