Angulo do końca sezonu w Górniku
30.06.2020

Igor Angulo zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze do końca bieżącego sezonu. W ten sposób wraz z klubem przeciął spekulacje na ten temat.

Od 1. lipca liczni zawodnicy klubów ekstraklasy staną się wolnymi zawodnikami, ponieważ nie zgodzili się na przedłużenie umowy choćby do końca sezonu 2019/20. Do tej grupy zawodników nie należy jednak Angulo. Wbrew plotkom Hiszpan podpisał stosowny aneks.

Bez precedensu jest fakt, że umowa została przedłużona pomimo tego, że Hiszpan podczas przerwy w rozgrywkach nie zgodził na redukcję zarobków. Oprócz niego umowy do końca sezonu podpisała grupa 6 zawodników. Należą do niej: Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik, David Kopacz, Erik Jirka, Stavros Vasilantonopoulos oraz Georgios Giakoumakis.

36-letni Hiszpan występuje w Zabrzu od sezonu 2016/17. W każdym kolejnym sezonie był najlepszym strzelcem tego klubu. W tym sezonie zagrał w 33 meczach drużyny Marcina Brosza, w których zdobył 14 goli i 5 asyst. Mimo zaawansowanego wieku piłkarz będzie mógł przebierać w ofertach, choć jest niewielka szansa na to, że zostanie w Górniku na dłużej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO