Antoine Griezmann zagrał tylko kilka minut z Atletico Madryt. Diego Simeone zaskoczony decyzją Quique Setiena

01.07.2020

We wczorajszym hitowym starciu 33. kolejki LaLigi spory zawód musiał przeżyć Antoine Griezmann. Francuski piłkarz wszedł na boisko dopiero w 90. minucie meczu. O decyzji szkoleniowca Barcelony, Quique Setiena wypowiedział się były trener Griezmanna z Atletico, Diego Simeone. 

Strata punktów w prestiżowym i niezwykle istotnym z punktu widzenia walki o mistrzostwo starciu przeciwko Atletico to nie jedyny powód do zmartwień dla szkoleniowca „Dumy Katalonii”. Coraz bardziej marginalna rola zawodnika, który miał być wielką gwiazdą zespołu, z pewnością wpływa na atmosferę w szatni.

„Nie mam słów”

O sytuację swojego byłego podopiecznego został zapytany Diego Simeone. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Atletico wyraził dezaprobatę dla sadzania na ławce zawodnika o takich umiejętnościach. Argentyńczyk na pytanie dziennikarza odpowiedział wymownie: „Nie mam słów”, po czym zakończył rozmowę.

Kłopoty Setiena

Słabe wyniki zespołu oraz kiepska atmosfera w drużynie mogą zwiastować rychłe pożegnanie się ze stanowiskiem przez Quique Setiena. 61-letni szkoleniowiec miał dostać od władz klubu ultimatum, w którym oczekiwano od niego zwycięstwa w dwóch najbliższych meczach, w tym właśnie w starciu z Atletico. Może to więc oznaczać, ze dni Setiena na Camp Nou są już policzone.