Oficjalnie: Tanguy Kouassi nowym zawodnikiem Bayernu Monachium
01.07.2020

Bayern Monachium potwierdził, że Tanguy Kouassi zostanie nowym piłkarzem Bawarczyków. Młody zawodnik podpisał z mistrzem Niemiec kontrakt do 2024 roku.

Kouassi jest środkowym obrońcą, który może również występować w pomocy. 18-latek trafił do Bayernu za darmo z Paris Saint-Germain.

Potrafi strzelać bramki

Nowy nabytek mistrzów Niemiec rozegrał w zakończonym przedwcześnie sezonie Ligue 1 sześć meczów. W sumie na wszystkich frontach zaliczył ponad tysiąc minut, co jak na tak młodego zawodnika jest obiecującym wynikiem. Co ciekawe, Kouassi w ligowym meczu z Amiens, zremisowanym przez Paryżan 4:4, aż dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Ogromna konkurencja

O regularną grę w barwach Bayernu będzie mu jednak bardzo ciężko. Kouassi będzie bowiem rywalizował z takimi zawodnikami jak David Alaba, Lucas Hernandez czy Jerome Boateng. Niewykluczone więc, że 18-latek zostanie wypożyczony.

Bayern się zbroi

To już kolejny news transferowy dotyczący bawarskiego klubu. Wczoraj media informowały o pozyskaniu przez Bayern Leroy’a Sane. Wcześniej ściągnięto z Schalke bramkarza Alexandra Nubela oraz przedłużono umowę z Thomasem Mullerem.