Barcelona skróciła wypożyczenie Juana Mirandy

01.07.2020

Juan Miranda nie będzie w kolejnym sezonie zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen. FC Barcelona poinformowała, że skróci wypożyczenie wychowanka.

Pierwotnie Miranda miał spędzić w niemieckim klubie łącznie 2 lata, ale Katalończycy zapewnili sobie możliwość sprowadzenia zawodnika do klubu we wcześniejszym terminie. Powodem podjęcia takiej decyzji mógł być fakt, że Hiszpan nie grał w tak dużym wymiarze czasowym, jak oczekiwano.

Powrót wychowanka

Ciężko przypuszczać, żeby po powrocie do klubu z Camp Nou młodzieżowy reprezentant Hiszpanii mógł liczyć na regularną grę. Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się być kolejne wypożyczenie, być może do innej ligi. Inną możliwością jest oczywiście sprzedaż zawodnika. Przed kilkoma miesiącami spekulowało się o możliwym zainteresowaniu ze strony Ajaksu Amsterdam.

Przegrał rywalizację

20-latek zagrał zaledwie w 11 meczach drużyny Davida Wagnera w zakończonym już sezonie Bundesligi. Lewy obrońca w większości przypadków przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Bastianem Oczipką. Jest młodzieżowym reprezentantem Hiszpanii, wystąpił w 50 meczach na różnych szczeblach wiekowych.