Angel Martinez i Kristal Abazaj trafią do Lechii?
01.07.2020

Do gdańskiej Lechii mogą trafić Hiszpan Angel Martinez, a także Albańczyk Kristal Abazaj. Informację na Twitterze podał Jerzy Chwałek.

Drużyna z Trójmiasta na 4 kolejki przed końcem ekstraklasy zachowuje szanse na miejsce premiowane możliwością występów w europejskich pucharach. Inną drogą do postawionego celu może być Puchar Polski, ponieważ podopieczni Piotra Stokowca zagrają w półfinale tych rozgrywek. Niemniej jednak, wielu kibiców tego klubu nie zaliczy dotychczasowego sezonu do udanych, także ze względu na problemy kadrowe, które przydarzyły się w trakcie sezonu.

Następca Mladenovicia?

Wspomniany Angel Martinez występuje na pozycji lewego obrońcy. Skończył się jego kontrakt z Asterasem Tripolis i pozostaje zawodnikiem z kartą na ręku. 29-letni wychowanek Espanyolu wystąpił w 16 meczach sezonu 2019/20 ligi greckiej, w których zanotował jedną asystę. Miałby zostać sprowadzony prawdopodobnie w miejsce Filipa Mladenovicia, który dzisiaj podpisał kontrakt z Legią, ale jego pozycję mogą obsadzić również Rafał Pietrzak oraz Conrado.

Wzmocnienie rywalizacji w ataku

Kristal Abazaj jest skrzydłowym Anderlechtu. Ostatnie 2 sezony spędził jednak na wypożyczeniach. Najpierw w chorwackim Osijeku, natomiast w poprzednim sezonie występował w FK Kukesi. 23-latek może pochwalić się dobrymi liczbami, ponieważ w 27 meczach ligi albańskiej strzelił 8 goli i zaliczył 10 asyst. Na swoim koncie ma również debiut w pierwszej reprezentacji Albanii.