Co wiadomo o transferze Kamila Glika do Benevento?
02.07.2020

Coraz częściej mówi się o transferze Kamila Glika. Polak miałby przenieść się z Monaco do Benevento Calcio.

Benevento w bieżącym tygodniu zapewniło sobie awans do włoskiej Serie A. Bardzo szybko zaczęło się mówić o potencjalnych wzmocnieniach klubu. W gronie potencjalnych nowych zawodników wymienia się Andre Schurrle, Juana Manuela Iturbe, czy Johna Obi Mikela. Testy medyczne przeszedł już Loic Remy.

Potrzebne wzmocnienia

Jednym z filarów obrony miałby zostać polski obrońca, który w ten sposób wróciłby do tej ligi. Glik bardzo dobrze czuł się grając w barwach Serie A, mówiło się zresztą, że były kapitan mógłby wrócić do tego klubu. Polakowi został do wypełnienia roczny kontrakt wiążący go z klubem z księstwa, dlatego też ewentualna kwota transferu nie byłaby wysoka.

Przerwa w Ligue 1

33-latek zagrał w 23 meczach sezonu 2019/20 ligi francuskiej i zdobył jedną bramkę. Rozgrywki zostały przerwane przez pandemię koronawirusa i postanowiono, że nie zostaną one dokończone. Monaco grało rozczarowująco słabo, dlatego też należy spodziewać się przemodelowania kadry. Władze Benevento chciałyby oprzeć defensywę na 73-krotnym reprezentancie Polski.